Paris Saint Germain janë në kërkim të një mbrojtësi të krahut.

Skuadra kampione e Ligue 1, PSG, janë duke shikuar opsionin për përforcimin e krahut të djathtë të mbrojtjes, dhe tashmë ka disa emra në listë.

Sipas raportimeve të ‘Express’, Hector Bellerin i Arsenal është një nga emrat potencial për kalimin në Paris, transmeton lajmi.net.

Ju pëlqen!

Spanjolli mund ta shoh veten larg ‘Emirates’, për t’iu bashkuar kampionëve të Ligue 1, por interesim për të ka edhe nga Bayern Munich dhe Juventus.

Bellerin ka kaluar plot nëntë vitet e fundit te skuadra e Arsenal, që kur bashkohej nga akademia e të rinjve të Barcelonës në vitin 2011.

Lexo po ashtu:  Dita e fundit e Arda Turanit si lojtar i Barcelonës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!