Ka shumë rregulla që vendosen nga linja të ndryshme ajrore. Gjithsesi,është një rregull që është i përbashkët në shumicën e tyre.

Është rregulli që pilotët duhet të ushqehen me të njëjtin ushqim që serviret në klasin e parë.

Por piloti i dytë (bashkëpiloti) është i detyruar që të mos hajë të njëjtin ushqim. Arsyeja është e thjeshtë: Frika e helmimit nga ushqimi!

Ju pëlqen!

Gjithçka ka marrë shkas nga një ngjarje e vititi 1984 nga një avion pasagjerësh që fluturonte nga Londra në Nju Jok. 120 psasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit u helmuan nga ushqimi, që përmbante bakterin Salmonela.

Lexo po ashtu:  A është i sigurt aplikacioni TikTok? Ja çfarë duhet të dini
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!