Gjithë ç’jemi shqipëtarë,
Jemi nje fis e një farë,
Kemi të tërë një shpresë,
Një gjak, një gjuhë, një besë.

Naim Frashëri

Lexo po ashtu:  Zhvillimet në veri të Kosovës/ Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë thirrje Qeverisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!