Deklaratat kanë ardhur nga kryetari i shoqatës, Rozafa Moraça Pavlo Jakoja, i cili tha se janë 27 mijë e 500 serbë në Shqipëri, ndërsa débatoi me gazetarët sa i takon verífikimit të shifrës në fjalë.

Ai tha se pakicat janë të trémbura dhe nuk deklarohen, ndonëse nuk tregoi se kur ka patur ndonjë íncident drejt pakicave serbe.

Jakoja komentoi dhe minishengenin duke thënë se ata qe i shmangen bashkëpunimit ndërkufitar, i largohen prespektivës evropiane.

Ju pëlqen!

Edhe Pavlo Jakoja e do minishengenin, pse jo?

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.