Pse duhet të votohet LVV !

Dëgjoj nga shokët, miqtë dhe qytetarë të ndryshëm, se X apo Y përsoni kandidat/kandidate në këto zgjedhje, për kryetar/e apo asamble në komunat tona, duket të jetë përson i ndershëm dhe i përshtatshëm për atë pozitë, edhe pse i takon një subjekti tjetër politik, por nëse ndalemi dhe analizojmë konkretishtë unë nuk mundëm të pajtohem me këtë mendim dhe teori të gabuar , përsoni i ndershëm në asnjë mënyrë nuk bashkohet me taborrin e hajdutëve dhe keqpërdoruesve të instuticioneve që nga niveli qendrorë e deri tek ai lokal , që plotë 20 vjetë me radhë e kanë vjedhur dhe e kanë shkatërruar çdo mekanizëm të instuticional T’Shtetit të Repiblikës së Kosovës duke i shëndëruar ato në klane familjare etj, pra këto parti politike që kanë humbur zgjedhjet me 14 shkurt 2021 , jo vetëm që nuk kanë berë asgjë për tu reformuar , por tani në këto zgjedhje kanë gjetur emra për kandidat/kandidate, vetëm sa për ta mbledhur ndonjë votë më tepër, duke u munduar për t’i manipuluar qytetarët e vendit tonë.!
Prandaj ne si qytetarë, duhët të vazhdojmë me ndëshkimin e këtyre partive kriminale edhe në nivelin lokal njëjtë siç kemi vepruar në zgjedhjet e qëndrore te 14 shkurtit , dhe të mendojmë për të mirën e vendit dhe të ardhëm e fëmijëve tanë duke votuar LVV 144 si të vetmën parti që e ka vullnetin e pastër për zhvillim dhe sundimin e ligjit që përpara ligjit të jeni të barabartë , sepse duhet ta te qartë se aty ku nuk sundon ligji mungon liria dhe rezikohet edhe siguria e qytetarëve tanë.

Lexo po ashtu:  ISLAMOFOBIA, E PAPRANUESHME SA ANTISEMITIZMI

Na priftë e mbara me Lëvizjen VETËVENDOSJE 144✅!

Ju pëlqen!

#AvniUkshini, Morinë, Gjakovë!

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!