Natyra ofron produkte të pafundme nëse di t’i gjesh ato që janë me përbërës natyralë, si p.sh. kanella, banania, uthulla etj., të cilat, nëse i përdor në mënyrën e duhur, efektet janë të panumërta.

Pse limon në çaj

Shumë njerëz mendojnë menjëherë vitaminën C kur çojnë nëpër mend limonin, ndërsa studimet e fundit kanë zbuluar se ky kombinim ka më shumë benefite sesa thjesht vitamina C.

Ju pëlqen!

Sipas studiuesve, rreziku i përballjes me kancerin ovarian (kanceri i vezores) është 30 për qind më pak te femrat që konsumojnë dy gota çaj me limon në ditë.

Nëse shton limon në çaj jeshil, këto rezultate, sipas analizave, mund të shtatëfishohen.

Kështu pra, në çdo lloj çaji që të përdorësh, mos harro asnjëherë edhe limonin në të.

Lexo po ashtu:  Vetëm dy gota pije me sheqer në ditë mund të rrisin rrezikun e vdekjes së hershme
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!