Bukuria e çdo personi është një cilësi që përcillet nëpërmjet karakterit dhe personalitetit, por edhe nga pamja e jashtme.
Një nga gjërat që bien menjëherë në sy dhe lë një përshtypje padyshim se janë flokët, për të cilat duhet një kujdes i veçantë për mirëmbajtje.Por, me ardhjen e stinës së vjeshtës, një shqetësim i vazhdueshëm tek shumë persona është rënia e flokëve.Sipas profesionistëve të kësaj fushe, në periudhën e vjeshtës rënia e flokëve është fiziologjike, duke krahasuar këtë gjë me rënien e gjetheve të vdekura të pemëve gjatë vjeshtës.Pra, edhe flokët bien, sepse përsërisin ciklin e tyre të përvitshëm.

Lexo po ashtu:  Dhimbja kokës dhe migrena ju bëjnë të keni marrje mendsh?! Këtu keni 4 receta për të zgjidhur këtë problem
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!