Nisma rajonale “Open Balkan”, do të organizojë panairin e parë për kulturën, më datë 1 shtator, në Serbi. Ky panair do të shërbejë si promovim turistik i tre vendeve të nismës, përfshirë ushqimin dhe verën.

Në panair pritet të marrin pjesë 26 ekspozues nga Shqipëria, ndërsa konfirmohet edhe udhëtimi i kryeministrit Edi Rama në Beograd për atë ditë.

A është ky një provokim nga ana e Edi Ramës?

Ju pëlqen!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është i vendosur se në 1 shtator do të vazhdojë zbatimi i dy vendimeve të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për targat dhe atij për dokumente në kufi me Serbinë

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.