Nisma rajonale “Open Balkan”, do të organizojë panairin e parë për kulturën, më datë 1 shtator, në Serbi. Ky panair do të shërbejë si promovim turistik i tre vendeve të nismës, përfshirë ushqimin dhe verën.

Në panair pritet të marrin pjesë 26 ekspozues nga Shqipëria, ndërsa konfirmohet edhe udhëtimi i kryeministrit Edi Rama në Beograd për atë ditë.

A është ky një provokim nga ana e Edi Ramës?

Ju pëlqen!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është i vendosur se në 1 shtator do të vazhdojë zbatimi i dy vendimeve të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për targat dhe atij për dokumente në kufi me Serbinë

Lexo po ashtu:  Konfliktet në Ukrainë ndikojnë tek gruri – Shqetësimet e ndërprerjes së furnizimeve rrisin ndjeshëm çmimin në bursë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!