Pas Parlamentit dhe Ministrisë së Brendshme, protestuesit marshuan drejtë Drejtorisë së Policisë në Tiranë.

Mediat nga Tirana raportojnë se disa nga protestuesit, veç kapsollave dhe tymuesve, kanë hedhur edhe gurë drejtë objektit të Policisë, duke thyer disa xhama. Derisa pritej që protestuesit të fillojnë të largohen nga kjo pjesë, gjendja është tensionuar, sepse kanë filluar të hedhin koktej molotovi.

Parashihet që protestuesit do të vazhdojnë pastaj para selisë së PD-së, ku mendohet se do të shpallet e mbyllur protesta. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]