Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtëpinë e pronarit të televizionit Era në Maqedoni, Abdulla Mehmetaj.

Ai është edhe është daja i këngëtares së njohur Adelina Tahiri.

Adelina ka publikuar lajmin duke e shoqëruar me mesazhin: “Dajo jemi me ty!”, ndërsa edhe mediat e vendit fqinj kanë dhënë detaje.

Ju pëlqen!

Abdulla Mehmetaj shfaqet i shtrirë në spital, pasi është plagosur në kokë me çekan nga bashkëshortja e tij.

Arsyeja e këtij sulmi lidhet me kontratën martesore në të cilën thuhej se bashkëshortja Arlinda Mehmetaj duhej të kujdesej për të deri sa të ishte gjallë.

Ngjarja:

Me datë 03/01/2020 pas një mbrëmje të qetë shtrihen që të flejnë viktima Abdulla Mehmetaj ish pronari i TV ERA me gruan e tij Arlinda Mehmetaj.

Në orën 02:40, sipas news 33.tv viktimës ia nxjerr gjumin jastëku në fytyrë veç kësaj ai ishte lidhur gjat natës me litar këmbëve dhe duarve disi viktima kishte arritur të çlirohet nga agresorja në fjalë dhe e kishte shtyer ku ky deri sa kishte marrë veten dhe duke zbritur në katin përdhesë Arlinda Mehmetaj ishte fshehur në një pjesë të errët duke e goditur me çekan në kokë disa herë ku edhe i kishte shkaktuar të çara në kokë.

Sipas Abdullahut arsyeja ishte pasurija e tij. Gjithashtu ai theksoi se në marrëveshjen pronësore dhe të pasurisë nënvizohej kushti që Arlinda Mehmetaj të kujdeseshte për të deri sa të jetë gjallë.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.