Rituali i prerjes së kurbanëve, në këtë bajram, nuk duken të ketë shku aq mirë ngase, disa persona të papërgjegjshëm kanë lënë hapësirat ku u prenë kurbanët në gjendje të rëndë.

Teologu Xhabir Hamiti, është shprehur i revoltuar me pamjet që vijnë nga disa vende në Kosovë, në ditën e parë të Kurban Bajramit.

Ai, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka thënë se kjo eshte masakër e shtazëve e jo kurban.

Postimi plotë i tij:

Kjo eshte masakër e shtazëve e jo kurban.

Image

Pamje e turpëshme dhe larg çdo etike njerezore humane dhe fetare!

Ishalla nuk perseriten pamje te tilla ne te ardhmen! – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]