Martin Berishaj, profesori i njohur nga Ljubljana, shkruan:

“Prapashtesa VIĆ në mbiemrat e shqiptarëve nga Mali i Zi, kudo që jetojnë ata, qoftë në vendlindje apo nëpër botë, është shumë e panatyrshme. Ajo, “bartësin vullnetar të saj” e ngarkon me barrën e turpit në rrafshin kombëtar.
Shkarkojeni atë barrë nga ndërgjegjëja juaj sa më parë!”

Lexo po ashtu:  FOTOKUJTESË/ Ushtaraku serb duke gjuajtur me shkelm trupin e pajetë të një gruaje boshnjake
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!