Profesori dhe njohësi i cështjeve politike Binak Maxharraj në një shkrim të tij ka komentuar deklaratën e Presidentit Hashim Thaçi, lidhur me kufizimin e lëvizjes.

Maxharraj thotë se është ‘skandaloz dhe i papranueshëm sjellja e këtillë e Presidentit Thaçi, kur e gjitha bota po merr këso vendimesh për ndalimin e levizjës së”lirë”’.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

Skandaloze dhe tmershme: Kjo është fytyra e vërtëtë e presidentit Thaçi?!

Mbamë vonë Presidenti Thaçi i sikletuar nga një vendim i qeverisë për kufizimin e lirë te njërezve në kohë pandemie i thret urgjentisht mediat i revoltuar nga vendimi i qeverisë.Ai ne këtë konferencë e ka atakuar vendimin e qeverisë duke theksuar se Albin Kurti e ka shkelë ne menyre flagrante Kushtetutën e Kosovës.

Shumë e quditëshme thue se se ky njeri nuk e ka shkelë asnjeherë Kushtetutën e Kosovës,jo njëherë por mediat vazhdimisht e kan atakuar për shkelje te Kushtetutes me dhjetra herë.

Është skandaloz dhe i papranueshëm sjellja e këtillë e Presidentit Thaçi,kur e gjitha bota po merr kso vendimesh për ndalimin e levizjës së”lirë”siç thotë ai.,sodmos në këtë kohë pandemie kur virusi po hanë për çdo ditë koka njërëzish me qindra e mija anë e mbanë botës.

A,mos po deshiron Presidenti i jonë qe njërezitë në këtë situatë të levizin lirëshem te infektrohën lirshëm me virusin gjakpires.

Eu,eu shoku president marifetet tua spo kanë te ndalur.

Bile shkonë edhe më larg sa qe bënë thirrje publike te mos e respektojnë këtë vendim te qeverisë,por te dalin lirshëm dhe te “ushqehën”me virusin vdekje prues.

Behet edhe me e çuditeshme kur këtë atakim të qeverisë për levizjën e lirë e aproivon edhe binomi i tij i LDK Isa Mustafa i cili si duket janë marë veshë me Thaçin qe me parë.

Edhe ky është një sihariq i bukjur i ketyre dy rrenusve te shtetit.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.