Prof. Dr. Isuf Dedushaj lindi në krahinën e Vuthajve – Plavë më 10 tetor 1951. Shkollën fillore e mbaroi në Vuthaj dhe Guci….

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!