Ardhja e kompanisë “Ryanair” në Shqipëri do të ndikojë edhe më tej në rritjen e konkurrencës, ndërsa është një tregues i fortë për standardet që po arrihen në aeroportin e Tiranës.

‘Ryanair’ një ndër kompanitë më të njohura low cost në botë, do të nisë operimet e saj edhe nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza”, fillimisht me 18 destinacione, nga të cilat 9 destinacione të reja. Një mundësi më shumë për të gjithë pasagjerët e që do të ndikojë edhe më tej në rritjen e konkurrencës, por edhe një tregues i fortë për standardet që po arrijmë dita ditës në aeroportin e Tiranës.

Ministrja theksoi se, “mbi 6 milionë presim të jetë numri i pasagjerëve të përpunuar gjatë 2023”.

Ju pëlqen!

Përmes investimeve të realizuara po krijohen të gjitha lehtësirat për çdo udhëtarë pa krijuar vonesa.

/ata.gov.al

Lexo po ashtu:  “Ai që e bënë veten krimb, nuk mund të ankohet pastaj kur të tjerët shkelin mbi të.” - Immanuel Kant
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!