Nesër Kosova feston Ditën e Pavarësisë, teksa kryeqyteti është stolisur me flamuj.

Në pamje shihet se flamujt e Kosovës janë të vendosur nëpër sheshe por asnjë flamur i kombit shqiptar që përbënë 95% të popullsisë së vendit

Kujtojmë se dje, Qeveria në largim ka bërë publike agjendën për Ditën e Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt.

Ju pëlqen!

Në agjendën e aktiviteteve përmendet që të gjitha komunat e Republikës së Kosovës, janë udhëzuar që t’i stolisin rrugët dhe sheshet kryesore të qyteteve me flamurin e Kosovës

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!