Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç vjen sot në Tiranë, në kuadër të takimit të radhës për Ballkanin e Hapur. Kjo nismë do të bëjë bashkë më kryeqytetin shqiptar tre drejtues shtetesh, Vuçiç, kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, edhe të zotin e shtëpisë, Edi Ramën.

Ndërkohë, që nga ana tjetër për vizitën e Vuçiç janë paralajmëruar se do të mbahen protesta. Këtë thirrje ka bërë ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ftoi demokratët që t’i bashkohen tubimit të sotëm në orën 16:00, duke nisur marshimin nga selia e PD-së, për të vijuar para Kryeministrisë.

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë në Shqipëri sot dhe nesër, ndërkohë që ditën e martë kryeministri Edi Rama, presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev do të mbajnë një konferencë të përbashkët.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.