Presidenti amerikan Biden sapo tha se Putin është një kriminel lufte, kjo sipas Reuters.

Biden thotë se do ta çojë Rusinë në gjykatë për krimet e luftës, shkruan MekuliPress.

Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të rrisin sanksionet kundër Rusisë, tha Biden, citon MekuliPress mediat norvegjeze dhe gjermane.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.