Presidenti i sapozgjedhur i Malit të Zi, Jakov Milatoviç, i pyetur nga mediat kroate për njohjen e pavarësisë së Kosovës, ka thënë qartë se nuk ka tërheqje të njohjeve dhe se për të është një vend i njohur ndërkombëtarisht.

I pyetur nëse Mali i Zi do të bëjë një hap prapa nga njohja e të ashtuquajturit të Kosovës, Milatoviç ka theksuar se kjo është një situatë që ka përfunduar, sa i përket Malit të Zi. “Sipas meje, Kosova është një vend i njohur ndërkombëtarisht,” tha Milatoviç.

Lexo po ashtu:  Anëtari i VV-së fton mbështetësit për protestë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!