Presidenti i Këshilli Europian Charles Michel , ka udhëtuar drejt Kievit mëngjesin e sotëm.

Ai udhëtoi me tren drejt Kievit dhe u prit atje nga zv/kryeministrja e Ukrainës, Olga Stefanishyna. Michel do të takohet me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy.

Lexo po ashtu:  Mbushet arka e shtetit/ Rritje përtej planit e të hyrave doganore: 623.6 milionë euro vetëm për janar-tetor 2022
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!