Në Paris ka filluar gjykimi i të dyshuarve për mbështetjen e sulmit terrorist në zyrat e revistës Charlie Hebdo.

Kjo e fundit edhe një herë i publikoi karikaturat e profetit Muhamed, për çka mori mbështetjen e presidentit Emmanuel Macron.

Ju pëlqen!

 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!