Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, si dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, i përcollën keqardhjen e tyre kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Ministrit në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, menjëherë mbas tërmetit të të shtunës, të datës 21 Shtator, që preku Shqipërinë.
Ata kanë shprehur gadishmërinë për dhënien e ndihmave humanitare dhe mjeksore në rast nevoje, popullit mik dhe vëlla shqiptar të Turqisë.

Cilët janë vëllëzërit e shqiptarëve, pyet MekuliPress?

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një takim me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Erdoğan, i cili vazhdon takimet e tij zyrtare në Nju-Jork, ku ndodhet për mbledhjen e 74-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB), ka zhvilluar një takim me kryeministrin shqiptar, Rama.

Ju pëlqen!

Takimi është mbajtur me dyer të mbyllura për median në Selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, OBK-së.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.