Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se presidenti dëshiron të ketë një kryeministër të dobët, që është më pak se kryeministër, sepse ai është më pak se president.

Në një konferencë për media, ai ka thënë se ai mund të jap dorëheqje apo edhe të garojë për kryeministër.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!