Gazetari i njohur i Euronews në Bruksel Jack Parrock ironizon fort Edi Ramën.

Sipas Parrock, Rama po feston vendosjen e 9 kushteve nga Gjermania dhe falënderon Merkelin duke e manipuluar vendimin gjerman për hapjen e negociatave me BE.

Postimi i gazetarit në Twitter:

Ju pëlqen!

KM i Shqipërisë @ediramaal po feston si fitore,  kushtet që votoi Bundestagu Gjerman për hapjen e negociatave të vendit të tij me BE.

Ai falenderon #Merkel dhe e manipulon situatën si vullnet të Gjermanisë për të hapur negociatat me BE.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.