276138 gëzhoja plumbi kanë formuar portretin e heroit kosovar Agim Ramdani, të cilat janë vendosur në mozaikun e punuar nga Besart Gashi.

Për këtë mozaik ka njoftuar për KultPlus vet Besart Gashi i cili ka treguar se për këtë mozaik ka punuar me kërkesën e nipit të Agim Ramadanit, Muhamet Ajrullahu.

“Do të jetë një dhuratë për familjen Ramadani, që do të shpaloset me rastin e datëlindjes së heroit të madh Agim Ramadani, e që është më 3 maj”, ka thënë Gashi.

Ju pëlqen!

Ai ka njoftuar se mozaiku është me dimensione 5X7 m, dhe sipas tij, ky mozaik është me dimensionet më të mëdha që ekzistojnë në vendin tonë.

Poashtu është bërë e ditur se ky mozaik do të shpaloset më 3 maj, në ora 14:00 në qendër të qytetit të Gjilanit.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!