Sot gjatë ditës, me të marrë detyrën e re, qeveria Hoti largoi flamurin e UÇK-së nga oborri i qeverisë, gjë për të cilën u kritikuan shumë duke thënë se ky veprim ndodhi për shkak të zv.kryeministrit të ri nga Lista Serbe, Goran Rakiq.

Por para disa minutash, Demokracia Studentore me disa invalidë të luftës Çlirimtare e kanë rivendosin flamurin e UÇK-së i cili është larguar nga Qeveria.

Kjo u bë e mundshme pasi qeveria Kurti largoi rrethojat e oborrit të qeverisë.

Lexo po ashtu:  Politika dhe diplomacia serbe në panikë - "Kryeministri Kurti ka trurin e shpejt sikur kompjuteri, intelegjenca e tijë e ngritur në kulminacion, mban në mend shum shifra dhe data, shumë i rënd për dialogim, guximtar dhe i pakompromis në qëndrimet e tija, thjesht Albin Kurti është njëri nga Liderët më i kompletuari të gjeneratës së re në Diplomacinë Botërore"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!