Lëvizja Vetëvendosje po vazhdon me protestën paqësore në Prishtinë.
Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka thënë para protestuesve se Kosova dhe qytetarët e saj nuk meritojnë prokurorë frikacak.
“Urgjentisht duhet të hetohet pasurimi i politikanëve të korruptuar”, tha ndër tjerash Albulena Haxiu. Kërkohet dorëheqja e Lumezit dhe llogarridhënje nga pushteti që nuk po veprojnë “kundër krimineleve, zhvatësve dhe abuzuesve.”, shkruan MekuliPress.

“Panhajnia e ka vjedhur vendin! Boll mo! Koha e tyre ka perënduar. Kosova dhe qytetarët nuk meritojnë prokurorë frikacak”, tha znj. Haxhiu.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!