Polonia dëbon diplomatët rusë – janë agjentë sekretë

Shërbimi i inteligjencës polake i ka kërkuar Ministrisë së Jashtme polake që të dëbojë 45 diplomatë rusë, raporton Reuters të mërkurën, përcjell MekuliPress.com

Ata besojnë se të gjithë diplomatët po punojnë si spiunë për Rusinë dhe se kjo ka ndodhur nën maskën e punës së tyre diplomatike.

Lexo po ashtu:  PDK: Nuk e mbështesim kandidaturën e Vjosa Osmanit, është figurë përçarëse
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!