Microsoft, Okta dhe Nvidia ranë viktimë e sulmeve.

Policia e qytetit të Londrës e cila po heton grupin e hakerëve Lapsus$ tha ditën e Premte se kishte arrestuar dy adoleshentë për krime kibernetike.

Një 16 vjeçar dhe një 17 vjeçar akuzon për akses të paautorizuar në kompjutera me qëllim që të cenojnë të dhënat e përdoruesve dhe për mashtrim.

Ju pëlqen!

Lapsus$ habiti ekspertët e sigurisë kibernetike pasi arriti të aksesonte rrjetet dhe kompjuterët e disa prej kompanive më të mëdha në botë.

Microsoft, Okta dhe Nvidia ranë viktimë e sulmeve.

Policia Britanike nuk bërë publike emrat e të dyshuarve por tha se në fund të muajti Mars kishte arrestuar 7 individë të moshës 16-21 vjeç.

Lexo po ashtu:  Zbulohet çmimi Nobel për mjekësi / 3 shkencëtarë shpërblehen për punën ndaj Hepatitit C
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!