Fotografia, fjala, artikulli, ngjarja dhe situata duhet parë nga të gjitha këndet. Pra nuk duhet nxjerrë nga konteksti e nuk duhet parë vetëm nga një këndvështrim. Fotografia duhet parë si të plotë, sepse vetëm në këtë mënyrë mund të kemi një fotografi dhe një informacion të drejtë e të plotë.

Shikoni veideon sqaruese nga viti 1986 “Points of view” realizuar nga The Guardian:

Lexo po ashtu:  Kurti: Në Stamboll nis një pjesë e mirë e zgjimit tonë kombëtar
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!