Ksi rrezikut si do t’delet

Se u vorfnueme tek s’ban ma!

Ju pëlqen!

Kanë vu ujqit me rujtë delet

Deri sa t’mbesë vathi pa gja!

Ujqit veshun me lëkurë dashit

Hupin gjurmën qi u ka ndollë!

Dhuna kputet, veç, për strashit

Porsi peni ku asht ma i hollë!

Pra, për n’qoftë si ka kenë motit

Fjala e thanun e vërtetë!

Sa do vonë, që Besa e Zotit,

Ajo nderë ka për t’i gjetë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!