Dritëro Agolli kishte shkruar edhe një poezi për deputeten e PD-së, Jozefina Topalli.

Poezia, goxha e nxehtë, ishte shkruajtur në kohën kur poeti i madh Agolli kritikonte “meritokracinë” e Fatos Nanos, të cilën e quajti “shkërdhatokraci”, shkruan MekuliPress.

Ah moj Jozefinë, gugushe në thekën
Për ty Fatos Nano mban fjalim pa mjekër
Ah moj Jozefinë zogës nën koritë
Për ty Namik Dokle hidhet në opozitë

Ju pëlqen!

Topalli kishte pranuar se Agolli dhe disa deputetë të tjerë socialistë i kishin shkruar poezi në Parlament.

Lexo po ashtu:  Kjo është shqiptarja e parë që votoi sot pro liberalizimit të shumëvonshëm të vizave për Kosovën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!