Poezi e Petro Markos: Deri Kur?

Deri kur i arratisur,

i pastrehë në mërgim,

Ju pëlqen!

deri kur o shpresëngrysur,

do të endesh pa drejtim?

Kthehu, lumëmadh në Atdhe,

mba në gji atë flamur

që valon i fsheht atje!…

Bëhu burrë! Po deri kur?!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!