Në postimin e Ramiz Kelmendit në Facebook drejtuar Albin Kurtit ka reaguar edhe poetja Donika Gashi, duke e konsideruar biznesmenin pejan si një aktor të dobët. Ja reagimi i plotë i saj :

Lexo po ashtu:  Ali Ahmeti: NATO po ndodh, vijojmë rrugën drejt BE
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!