Podgorica e vitit 1951 ku duket qartë qyteti i vjetër shqiptar. Historianët modern serb dhe malazez justifikojnë shkatërrimin e qytetit të vjetër dhe vendbanimeve shqiptare duke arsyetuar se janë bombarduar gjatë Luftës së Dytë Botërore nga forcat ushtarake naziste, me 74 bombardime.

Në këtë foto të 1951 tregojmë të vërtetën me prova të pakundërshtueshme, gjithashtu në fotot e tjera një famije tradicionale shqiptare, babai me dy bijat e tij me veshje tradicionale shqiptare, vajzat me xhubleta po drejtohen nga tregu i qytetit foto e vitit 1953.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.