Tottenham Hotspur manager Mauricio Pochettino during the UEFA Champions League Group B match at Tottenham Hotspur Stadium, London.
 

Mauricio Pochettino së shpejti do jetë në krye të gjigantit anglez, Chelsea.

Pas shkarkimit të Graham Potter, ‘Blutë e Londrës’ kanë qenë në kërkim të trajnerit të ri.

Sipas raportimeve të fundit londinezët tashmë kanë vendosur se cili trajner do të udhëheqë ekipin e tyre nga qershori i këtij viti.

Fabrizio Romano njofton që Mauricio Pochettino do të jetë në Londër këtë javë për të nënshkruar kontratën si trajner i ri i Chelsea, që pritet të jetë e vlefshme deri në qershor 2026.

Ju pëlqen!

Poch do të fillojë të diskutojë planet e transferimit me klubin. Sulmuesi i ri dhe mesfushori i ri do t’i bashkohen Chelseat me siguri.

Lexo po ashtu:  Dita e fundit e Arda Turanit si lojtar i Barcelonës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!