Makina 169 mijë dollarëshe ‘Lucid Air’ vjen këtë pranverë dhe Peter Rawlinson pretendon se do të jetë makina më e shpejtë elektrike në planet.

E në fakt, ai mund të ketë të drejtë, duke qenë se një dekadë nmë parë ai ka qenë inxhinieri i Teslas, për makinën Model S.

Peter Rawlinson ka shumë qëllime për ‘Lucid Air’ e një prej tyre është që të jetë makina më e mirë elektrike në botë. “Askush nuk më beson por ne jemi duke e çuar në një tjetër nivel” ka deklaruar ai.

Ju pëlqen!

Është e njëjta ndjesi që ai ka pasur një dekadë më parë kur ishte shefi i inxhinierëve të Teslas.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.