Gënjeshtra shpesh thuhet për një qëllim të mirë për të mbrojtur marrëdhëniet. Sidoqoftë, mund t’i përdorësh ato me qëllim që të shmangësh situata ose vështirësi të pakëndshme.

Megjithatë, ka disa metoda që na lejojnë të njohim nëse një person është duke gënjyer. Kur një njeri bëhet nervoz për asnjë arsye, për shembull, është e mundur që ai fsheh diçka. Në këtë rast është gjithmonë më mirë të hetohet tërësisht për të zbuluar realitetin.

Në qoftë se partneri juaj gjithmonë e mban telefonin të fshehtë, mund të ketë diçka të gabuar: ka të ngjarë që brenda telefonit të ketë sekrete të athta që nuk do të doni të zbuloni.

Ju pëlqen!

Sipas ekspertëve, kur dikush shmang shikimin në sy ndërsa flet me ju, kjo është një shenjë e besimit të vogël.

Gjithashtu fakti i ndryshimit të temës së diskutimit gjithmonë mund të tregojë se ka diçka nga e cila nuk do të donte të fliste.

Së fundi, fokusohemi në gjuhën e trupit: ndoshta treguesi më i rëndësishëm për të kuptuar nëse një person është i sinqertë apo jo.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!