Sipas mitologjisë greke, njerëzit në fillim ishin bërë me nga katër duar, katër këmbë dhe një kokë me dy fytyra.
I frikësuar nga fuqia e tyre, Zeusi i ndau në dy pjesë, duke i dënuar kështu që ta kalojnë të gjithë jetën në kërkim të njëri-tjetrit.
– Platoni /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!