Sipas mitologjisë greke, njerëzit në fillim ishin bërë me nga katër duar, katër këmbë dhe një kokë me dy fytyra.
I frikësuar nga fuqia e tyre, Zeusi i ndau në dy pjesë, duke i dënuar kështu që ta kalojnë të gjithë jetën në kërkim të njëri-tjetrit.
– Platoni /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...