Mbase nuk e keni ditur, por përveç dietës së shëndetshme ushqimore dhe reduktimit të kalorive në baza ditore që merrni, është shumë e rëndësishme që të bini në peshë përmes aktivitetit fizik.

Në këtë postim do t’ju paraqesim një ushtrim që quhet, plank dhe instruktorët e palestrës thonë se është ushtrimi ideal për të djegur dhjamin e barkut.

Mund ta filloni nga 30 sekonda deri në 2-3 minuta, me kalimin e kohës. Është shumë e rëndësishme që  ushtrimi të bëhet në mënyrën e duhur.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  Si të kursesh teksa bën pazarin?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!