Andrea Pirlo do të kthehet te Juventus si trajneri i ekipit të tyre U23 në Serie C, sipas Sky Sport Italia, duke zëvendësuar Fabio Pecchia.

Oferta kishte qenë në ajër për disa muaj dhe Pirlo dëshironte ca kohë të mendonte për të.

Gianluca Di Marzio pretendon se mbrëmë ish-mesfushori tani e ka pranuar dhe do të shoqërohet nga ish-shoku i skuadrës Roberto Baronio si ndihmës menaxher i tij, transmeton lajmi.net.

Ju pëlqen!

Skuadra e Juventus U23 luan në Serie C dhe javën e kaluar fitoi Kupën e Italisë të kësaj kategorie.

Pavarësisht asaj fitoreje, trajneri Pecchia nuk do të jetë në stol mandatin tjetër, i zëvendësuar nga Pirlo në rolin e tij të parë drejtues.

Lexo po ashtu:  Formacionet zyrtare: Atalanta – Roma
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!