Stefano Pioli foli pas fitores në derbi kundër Interit me rezultatin 2-1. Ai tregoi për mikrofonët e Sky Sport se nuk pranoi të zëvendësonte Zlatan Ibrahimovicin dhe pse ky i fundit ia kërkoi. Fitorja – Unë tashmë thashë dje se rezultati i sotëm nuk do të ndryshojë asgjë. Ne jemi të kënaqur, mundëm një ekip të shkëlqyer, ishim të mirë në vuajtje, një fitore e rëndësishme për tifozët tanë fantastikë. Ata na shoqëruan në stadium. Rruga jonë është akoma e gjatë, ka akoma shumë gjëra që mund të përmirësojmë.

Ibrahimovic – Ai ishte shumë i lodhur, gjithashtu më kërkoi ta hiqja nga fusha, por nuk e dëgjova atë. Kontributi i tij i karakterit është thelbësor, jemi në rrugën e duhur, po rritemi. Leao – Isha i befasuar që askush nuk e priste Leaon në fushë, gjithmonë kemi luajtur me një krah në të djathtë që ka hap dhe një sulmues në të majtë. I besoja atij pas ndeshjes së fundit. Marim rreziqe, por do të rrezikonim më shumë nëse i linim Interit fushën… Mënyra jonë ishte përpjekja për të luajtur ndeshjen dhe jo për ta vuajtur atë. Mendojmë se kemi shumë situata të favorshme dhe përpiqemi t’i shfrytëzojmë ato.

Lexo po ashtu:  Presidenti i Xhudos: Kur Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë fillova të qajë

Titulli – Më pëlqen të mendoj pozitivisht, por për mendimin tim ka 3/4 skuadra që kanë investuar më shumë se ne. Kemi investuar por në plan afatgjatë. Duhet të jemi ambiciozë. Kampionati do të jetë shumë i vështirë, ne jemi shtatë skuadra të nivelit të lartë, në fund katër do të jenë të lumtura, shpresojmë të jemi në mesin e atyre të katërtave. Për të luftuar për Scudetto duhet të ngresh nivelin e cilësisë së lojtarëve, ne po e bëjmë por një vit i vetëm nuk mund të jetë i mjaftueshëm. Klubi ka bërë mirë, ka vendosur disa kampionë së bashku me disa të rinj të talentuar të ardhshëm.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!