Kjo është piktura e fshehur në koridorin Kuvendit të Kosovës që përmban elemente kombëtare të shqiptarëve. Kjo pikturë rrezaton historinë e shqiptarëve dhe luftërat e tyre për liri e për bashkim kombëtar, shkruan MekuliPress.com. Dhe ky ishte “problemi” dhe “defekti” që duhej të përmirësohej nga ideologjia e ndërkombëtarëve dhe nga politikat e korruptuara vendore të pasluftës.

Dhe është mu kjo piktura që i pengoj Beogradit, klasës së paditur politike shqiptare të pasluftës dhe Listës Serbe. Paçka, kjo pikturë edhe u konzervua dhe u mbështell me leckë për hatër të Serbisë së Ivo Andriqit, Vaso Çubrilloviq, Dobrica Qosiqit, Aleksandër Rankoviqit, Slobodan Millosheviqit e Aleksandër Vuçiqit.

Sot, në ballë të murit të hallës së Kuvendit të Kosovës, në vend të pikturës ikonike me identitet e me histori shqiptare, shifet një pëlhurë/zhele, e nën të e fshehur nga publiku, qëndron e mbuluar historia e kombit shqiptar. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Biden “merr frerët”, udhëtim në Europë: Tre kryeministra europianë drejt Kievit!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!