Gazetari dhe aktivisti i palodhur, Naim Haxhosaj, ka vdekur mbrëmë. 

Naimi Haxhosaj ka qenë gazetar në emisionin “Jeta në Kosovë” dhe në gazetën “Koha”. Naim Haxosaj ka qenë poashtu bashkëpunëtor i së pavarurës MekuliPress.

Lajmi i papritur për vdekjen e Haxhosajt është kumtuar nga miqtë e tij në rrjetin social “Facebook”.
Redaksia MekuliPress shfrytëzon rastin të ngushëlloj familjen Haxhosaj, miqtë dhe kolegët e tij.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.