Peshqiri që mbante mbi supe Kobe Bryant gjatë fjalimit të tij të lamtumirës, pas ndeshjes së tij të fundit në NBA, u shit për mbi 33 000 dollarë në një ankand në internet.

Kur “ylli” i Lakers e përfundoi fjalimin e tij, në “Staples Center” të Los Angelesit, në momentin që po dilte nga parketi, një tifoz i tërhoqi peshqirin për ta patur si kujtim. Në fakt, ky “suvenir” është shitur disa herë.

Oferta fituese për atë peshqir, së bashku me dy bileta nga ai takim i 13 prillit 2016, ishte saktësisht 33 077 16 dollarë.

Ju pëlqen!

Kobe Bryant shënoi atë natë 60 pikë në fitoren 101-96 të Lakers ndaj Utah Jazz.

Jeff Woolf, presidenti i ankandeve Iconic, i tha CNN se blerësi njihet si koleksionisti më i madh i suvenirëve të Lakers në të gjithë botën.

“Ai është një tifoz i përkushtuar i Lakers,” – tha Woolf. – “Plani i tij afatgjatë është të krijojë një muze në Kaliforninë Jugore.”

Woolf vuri në dukje se i njëjti ofertues, më parë, harxhoi 30 000 dollarë për një libër nga shkolla e mesme e Bryant.

Lexo po ashtu:  Blatter sposton Botërorin 2022: “Në SHBA në vend të Katarit”

Bryant, 41 vjeç, vajza e tij 13-vjeçare, Gianna dhe shtatë persona të tjerë humbën jetën pasi rrëzimit të helikopterit me të cilin udhëtonin më 26 janar, në Calabasas të Kalifornisë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!