Një peshk i madh, i cili peshon plotë 159 kg dhe që mendohet të jetë 50 vjeç, është kapur në brigjet e Floridas. Ai është cilësuar nga studiuesit si peshku i vjetër dhe më i madh në botë per me teper hap foton apo videon ne vazhdim.Ju faleminderit per mirkuptim.

Instituti i Kërkimeve të Peshkut dhe i Natyrës FWC zbuloi se peshku masiv i Varshavës u kap nga një peshkatar duke përdorur metodën e grepit dhe linjës në jug-perëndim të Floridas në 29 Dhjetor. Instituti i kërkimit ndau fotografi të “peshqve të vjetër” në Facebook, duke vënë në dukje se ky është mostra më e vjetër kapur prej tyre.

Ata shkruan: Ky gjigant 159 kg u kap më 29 dhjetor 2019, jashtë Floridas Jugperëndimore’.

Ju pëlqen!

Ky peshk fillimisht u kap nga një grup burrash, përfshirë Jason Boyll. Ai shkroi në Facebook se kjo është mënyra më e mirë për të mbyllur vitin 2019 dhe shtoi se kishte shpresë që ditë më të mira do të vijnë në vitin 2020.

Sipas Institutit të Kërkimeve, ky peshk ka një rëndësi dhe vlerë të veçantë studimore. Ata do të marrin gjallesën në dorëzim dhe do të nisin të studiojnë përbërjen e pjesës kockore si dhe të tulit e organev të peshkut.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!