Helen eshte nje afro-amerikane qe jeton ne Alabama, SHBA. Ne polici kishte mberritur nje ankese sipas te ciles Helen kishte vjedhur ne nje supermarket. Kur oficeri Denis vajti ne shtepine e saj zbuloi se Helen nuk kishte vjedhur me shume se pese kokrra veze nga supermarketi.
Ajo i tha se i kishte vjedhur ato pese kokrra veze pasi kishte dy dite pa ngrene bashke me familjen e saj. 

Oficeri i policise jo qe nuk e arrestoi por vajti dhe i bleu nje sasi te madhe vezesh dhe ia coi ne shtepi. 
Dy dite me pas, ai dhe kolegu i tij, i vajten serish tek shtepia me dy makina te mbushura me ushqime te dhuruara nga koleget e tyre. 
Me lot ne sy Helen i tha:”Nuk ishte e nevojshme ta beje gjithe kete zoteri!” 
Oficeri iu pergjigj:”Me shume sesa per ligje ne kemi nevoje per humanizem!”

Elmaz Fida/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Sa para duhen për të blerë lumturinë ?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!