Janë kryer shpesh studime të ndryshme për lidhjen mes ngjyrës natyrale të flokëve dhe karakterit të njeriut. Studiues në Universitetet më të mëdha në botë konkuluduan se sa e habitshme është kjo lidhje dhe që vërtet ngjyra e flokëve tregon për personalitetin e njeriut.

1. Bjonde


Duhet thene se vetëm 10 përqind nga banorët e botës kanë flokë bjonde natyrale. Bjondet në përgjithësi kanë sens humori, i pranojnë shakanë dhe nuk janë mendjemëdha. Në anën tjetër, një hulumtim ka treguar se ngjyrë bjonde mbajnë femrat luftëtare dhe intelegjente.

Ju pëlqen!

2. Brunet

Njerëzit i shohin si të mençura, elokuente, të cilat dinë mirë të vlerësojnë karakterin.

3. Nuancat e errëta

Nuancat kafe të mbyllura dhe të zeza mbajnë mister si dhe kreativitet të theksuar. Femrat e tilla janë egoiste dhe në përgjithësi janë të pasigurta, prandaj fshihen prapa ngjyrave të tyre të errëta dhe mistike.

4. Ngjyra e kuqe

Flokëkuqet janë femra me temperamet dhe me shpirt avanturesk. E kane shumë vështirë përshtaten me gjërat e reja në jetë.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.