Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka deklaruar në një intervistë televizive se së shpejti do të njoftohet tërheqja e njohjes së Kosovës nga një vend tjetër. Ai ka shpjeguar se njoftimi do të bëhet më 23 ose 24 shkurt, meqenëse Serbia, siç tha ai, ka një marrëveshje për të mos e zbuluar emrin e vendit para kësaj date.

Po kështu Vuçiç ka bërë të ditur se Beogradi është në negociata edhe me një vend tjetër që është i lëkundur për të tërhequr njohjen ndaj Kosovës. Në tërësi bëhen 28 vende që eventualisht me këto të dyja tërheqin njohjen e Kosovës, një zhvillim diplomatik që ka rëndësi edhe për negociatat e ndërmjetësuara nga Perëndimi.

Shtrohet pyetja: edhe sa kohë duhet të presi Edi Rama dhe t’i tregoj rrugën fashistit serb, Vuçiç?!

Lexo po ashtu:  Vazhdojnë aderimet masive në VV, këta janë tre intelektualët universitarë që iu bashkuan
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!