Eksperti i metrologjisë, Sylë Tahirsylaj, ditë më parë paralajmëroi se temperaturat do të shkojnë deri në -20 gradë Celsius, mirëpo kjo akoma nuk ndodhi.

Tani Tahirsylaj po thotë se në Kosovë do të ketë reshje bore dhe ulje të temperaturave.

Nga mungesa e reshjeve janë shqetësuar edhe banorët  për shkak se mund të përballen me mungesë të ujit

Ju pëlqen!

E profesori i meteorologjisë, Syle Tahirsylaj, po thotë se nuk kemi arsye të shqetësohemi sepse edhe më parë kemi pasur kësi moti.

“Në vitin 1917, 1918, 1919 në Dragash nuk ka pasë fare reshje, dhe ajo situatë është kaluar”, ka thënë Sylaj.

Thirsyla ka premtuar se do të ketë reshje bore.

Gjithash mungesa e borës dhe reshjeve të shiut mund ti sjell probleme të shumta edhe bujqit në Kosovë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!